SKU: HQITS2000
[HQITS2000] Powerstar HQI-TS Short Arc 2000W W/D/S/HF 190V K12s 6200k (hri-ts 2000w/d/s/hf) 187mm (32416491) 230000lm
https://www.lightonline.com.au/web/image/product.template/2899/image_1920?unique=448b209
Not Available For Sale
Min Qty : 1.0
  • Wattage
  • Base
  • Finish
  • Dimmable
  • Colour Temperature
  • Bulb Type
  • Product Dimensions
  • Weight
  • Lumens
This combination does not exist.
SAVE MORE:
 *Offer exclusive for online purchases only.
The Powerstar HQI-TS Short Arc 2000W D/S 190V 6100K K12s have high efficiency with good to excellent colour rendering. Excellent colour stability with small loss of luminous flux over the life of the lamp. Approved only for use in enclosed luminaires, Outdoor applications only in suitable luminaires.
Product Features:
- Wattage: 2000W
- Voltage: 190V
- Base: K12s
- Colour Temperature: 6100K, Daylight
- Lumens: 210,000 Lm
- Bulb Type: Metal Halide
- Finish: Clear
- Dimmable: No
- Dimensions: 187 x 41 x 41mm
Applications:
✔ Public spaces; floodlight sports grounds, floodlight sports stadiums
Wattage: 2000W
Base: K12s
Finish: Clear
Dimmable: No
Bulb Type: Metal Halide
Product Dimensions: 187 x 41 x 41mm
Weight: 0.20kg
Lumens: 210,000 Lm
Terms and Conditions
30-day money-back guarantee
Shipping: 2-3 Business Days
Product Features:
- Wattage: 2000W
- Voltage: 190V
- Dimensions: 187 x 41 x 41mm